اهمیت بک لینک برای سئو چیست؟

اهمیت بک لینک برای سئو چیست؟

  • مدیر سایت

ما اغلب گوگل را به یک مسابقه محبوبیت تشبیه می کنیم – هزاران هزار وب سایت که تحت تأثیر ده ها عامل برای کسب موقعیت های برتر مبارزه می کنند. در میان سر و صدای رقابت، بک لینک ها یک "رای اعتماد" از یک وب سایت به وب سایت دیگر هستند، که نشانه ای قانع کننده از ارزش برای گوگل هستند.

بسیاری از صاحبان کسب و کار یا بازاریابان با درک اولیه از بهینه سازی موتور جستجو، گرانش لینک بیلدینگ را تا حدی تشخیص می دهند. در زیر، ما اهمیت واقعی بک لینک ها از سئو را بررسی می کنیم.

 

بک لینک چیست؟
همچنین به عنوان لینک های "inbound" یا "incoming" شناخته می شود، بک لینک ها زمانی ایجاد می شوند که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می شود. به عنوان مثال، اگر یک سایت کوه نوردی (وب سایت A) به یک پست وبلاگی که بهترین تجهیزات کوهنوردی (وب سایت B) را با هم مقایسه می کند پیوند دهد، وب سایت تجهیزات کوهنوردی از سایت کوه نوردی رای اعتماد یا بک لینک دریافت می کند.

اهمیت بک لینک

چرا بک لینک ها مهم هستند؟
بک لینک ها برای سئو مهم هستند زیرا به گوگل این سیگنال را می دهند که منبع دیگری محتوای شما را به اندازه کافی ارزشمند می داند که در محتوای خود به آن لینک دهد. همانطور که یک وب سایت بک لینک های اضافی به دست می آورد، موتورهای جستجو استنباط می کنند که وب سایت دارای محتوای ارزشمندی است که ارزش رتبه بندی خوبی در SERP ها دارد.

بک لینک چگونه به دست می آید؟
به دست آوردن بک لینک یک جزء ضروری برای استراتژی سئو خارج از سایت است. در واقع، بک لینک ها مهم ترین فاکتور رتبه بندی خارج از سایت هستند! بک لینک ها به سه روش اصلی به دست می آیند.

  1. لینک های طبیعی بدون هیچ اقدامی از سوی صاحب وب سایت داده می شود. برای مثال، اگر وب‌سایت تجهیزات پیاده‌روی هیچ نقشی در دریافت آن لینک نداشته باشد، تصویر کوهنوردی بالا شامل یک پیوند طبیعی است. یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن پیوندهای طبیعی، ایجاد مداوم محتوای با کیفیت بالا است.
  2. لینک های دستی از طریق فعالیت های کسب لینک به دست می آیند. اگر وب‌سایت تجهیزات پیاده‌روی به منبع کوهنوردی دسترسی پیدا کرد و درخواست پیوند داد، بک لینک دستی خواهد بود. وبلاگ نویسی مهمان برای یک وب سایت مرتبط روش استراتژیک دیگری برای به دست آوردن یک پیوند دستی است. حتما به وب سایت خود در محتوا لینک دهید.
  3. پیوندهای خود ساخته زمانی ایجاد می شوند که مدیر سایت به صورت دستی یک بک لینک را به یک انجمن، نظر وبلاگ یا فهرست آنلاین اضافه می کند. مراقب باشید – در حالی که لینک های خود ساخته ممکن است ساده ترین راه برای به دست آوردن بک لینک باشند، بسیاری از تاکتیک ها به سمت « سئو کلاه سیاه » گرایش دارند ، استراتژی هایی که بر شهرت موتور جستجو تأثیر منفی می گذارد. این پیوندها معمولاً با برچسب های "بدون دنبال کردن" برچسب گذاری می شوند.

آیا همه بک لینک ها ارزشمند هستند؟
در حالی که بک لینک ها به طور کلی مطلوب هستند، اما همه بک لینک ها به اندازه دیگران ارزشمند نیستند. برخی از آنها ذاتاً سودمندتر هستند - برخی دیگر باید در صورت امکان اجتناب شود. درک تأثیرگذاران ارزش بک لینک برای ایجاد لینک و ارزیابی سلامت پروفایل بک لینک شما بسیار مهم است . 

اهمیت بک لینک

1. بک لینک های فالو در مقابل عدم فالو
صاحبان سایت می توانند تعیین کنند که آیا یک پیوند فردی دارای ارزش ویژه پیوند است یا خیر. یک پیوند بدون دنبال کردن، ارزش پیوند را - که به طور عامیانه "آب پیوند - link juice" نامیده می شود - به دامنه پیوند منتقل نمی کند، در حالی که پیوند دنبال کردن این کار را انجام می دهد. در حالی که بک لینک های دنبال شده بسیار مطلوب تر هستند، هیچ لینک فالوی از وب سایت های با کیفیت بالا نمی تواند برای ارتقای برند شما مفید باشد.

(جالب اینجاست که نماهای استراتژی سئوی محلی به همان اندازه ارزشمند هستند و هیچ لینک دنبالی از وب سایت های مرتبط و بومی شده دنبال نمی شود.)

2. اختیار دامنه پیوند
بک لینک های به دست آمده از پیوند دادن دامنه های دارای اعتبار بالا معمولاً ارزش بیشتری (صندوق لینک) نسبت به پیوندهای وب سایت های بی کیفیت، جدید یا هرزنامه دارند. تا حد امکان باید از بک لینک ها از وب سایت های اسپم اجتناب شود.

3. ارتباط پیوند
گوگل می داند که بک لینک نامربوط است یا خیر. اگر یک نانوایی بدون جوش شیرین در شیراز به فروشگاه لوازم پیاده‌روی کوهنوردی شما در تهران پیوند دهد، بک‌لینک بسیار مرتبط نیست و احتمالاً به اندازه بک لینک دریافتی از سایت کوهنوردی link juice دریافت نمی‌کند.

4. لینک مکان

معماری وب سایت برای گوگل بسیار مهم است، همانطور که موقعیت یک لینک در صفحه است. به عنوان مثال، بک لینکی که در پاورقی یک صفحه قرار می گیرد، ممکن است به اندازه بک لینکی که در یک پاراگراف پست وبلاگ مربوطه اضافه شده است، ارزش خالص نداشته باشد.

5. شماره پیوند
بک لینکی که در میان صدها یا هزاران لینک در یک صفحه فهرست شده است، احتمالاً به اندازه لینکی که در بین تعداد کمتری به آن ارجاع داده شده است، ارزشمند نیست. فراتر از ارزش لینک، کاربر به سختی می تواند پیوند شما را در بین صدها لینک قرار دهد و روی محتوای شما کلیک کند و ارزش را از بین ببرد.

6. متن لنگر
Anchor Text به کاراکترها یا کلمات قابل مشاهده ای گفته می شود که یک لینک را در داخل محتوا نمایش می دهند که اغلب زیر آنها خط کشیده شده و رنگی منحصر به فرد دارد. در جمله قبلی، "انکر تکست" لنگر متن برای یک لینک خروجی است. متن لنگر خاصی به نظر سئو پسند است و ارزش بیشتری نسبت به سایرین دارد. متن مختصر، مرتبط و غیر عمومی ترجیح داده می شود.

به عنوان مثال، پیوند دادن به این پست وبلاگ با لنگر "اهمیت بک لینک برای سئو" به پیوند با متن عمومی "اینجا را کلیک کنید" ارجحیت دارد.

برای سئوی وب سایت و کسب و کار خود و دریافت بک لینک با تیم جگوار وب تماس بگیرید.